DE EN PL
memobase feature

Memobase

Memobase Ltd.

Memobase jest angielską firmą zajmującą się przemysłowym skanowaniem zdjęć. Jej najważniejszym problemem był brak rozwiązania dostępnego on-line, które pozwoliłoby na sprawną i skuteczną obsługę klienta. Należało się skupić na procesie skanowania, udostępniania zeskanowanych zdjęć klientowi i zapłaty za wykonane usługi.

Memobase działa w przyjazny dla klienta sposób: po analogowe zdjęcia wysyłany jest kurier, który odbiera paczkę. Następnie zdjęcia są skanowane na profesjonalnych skanerach i poddawane wstępnemu retuszowi. Na tym etapie klient może zdecydować, które zdjęcia rzeczywiście chce otrzymać w dużej rozdzielczości na cyfrowym nośniku, a które nie. Ma również możliwość zamówienia dodatkowego retuszu dla zdjęć, na których szczególnie mu zależy. Memobase świadczy również usługi w zakresie kolorowania zdjęć czarno-białych.

PIDI zaproponowało rozwiązanie, które w nowoczesny sposób wykorzystywało możliwości JavaScript. Za pomocą tego języka skryptowego stworzono wygodny system, w którym użytkownik wybierał swoje zdjęcia do zakupu. Całość zintegrowaliśmy z systemem PayPal, żeby zapewnić wygodę stosowania i możliwość płatności on-line.

Nie zapomnieliśmy także o obsłudze serwisu. Dla celów rozliczeń i zarządzania zamówieniami powstał przejrzysty panel administracyjny. Obsługa otrzymała dostęp do informacji o zamówionych zdjęciach. Pomyśleliśmy także o procesie udostępniania zeskanowanych zdjęć klientom i stworzyliśmy wygodny skrypt uruchamiany w konsoli, który umożliwiał bezobsługową synchronizację zeskanowanych zdjęć z dysku komputera, z serwerem Memobase. Oprogramowanie stworzone przez PIDI zostało dobrze przyjęte w firmie i zapewniło możliwość utrzymania wysokiego standardu obsługi klienta.

WykorzystaneTechnologie

CSSHTMLjQueryPHP

Nasi klienci

  • Studio BB
  • MiCOMP sp. z o. o.
  • GSTS SZOK Gliwice
  • STRIKE
  • Megiw sp. z o.o.
  • AGNES