DE EN PL
pcs-ikona

PCStore

PCStore pcstore.pl

PCStore to ogólnopolski sklep internetowy oferujący sprzęt komputerowy. Jego specjalnością są średniej i wysokiej klasy stacjonarne komputery, autorsko skomponowane dla uzyskania najlepszej ceny i wydajności. Specjalizacja w tej dziedzinie pozwala firmie na oferowanie komputerów w najniższej cenie w swojej klasie.

PIDI wspiera firmę od początku, począwszy od zrealizowania pierwszego sklepu internetowego, aż po współpracę w zakresie projektów z działania 8.2 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Naszym ostatnim wspólnym projektem jest uruchomienie nowej wersji rozwiązania sprzedażowego.

Podstawowym celem uruchomienia nowego sklepu internetowego było odświeżenie wizerunku firmy oraz optymalizacja firmowych procesów. Przez kilka lat działania firma wypracowała swoje unikalne metody produkcji zestawów i obsługi klienta. Problemem stały się też trzy kanały sprzedaży (Allegro, sklep internetowy, sklep stacjonarny), obsługiwane w różny sposób. Naszym zadaniem było ujednolicić sprzedaż i udostępnić jedno oprogramowanie do zarządzania zamówieniami pochodzącymi ze sklepu i Allegro.

Wspólnie z klientem rozważyliśmy kilka gotowych sklepów, w końcu zdecydowaliśmy się wspólny wybór padł na płatne rozwiązanie SOTE, ze względu na ilość integracji z innymi podmiotami, w tym – z Allegro. Dzięki dobrej licencji mieliśmy możliwość ingerencji w kod sklepu, co pozwoliło nam dostosować część funkcji do specyficznych wymagań klienta. Opracowaliśmy także zupełnie nową szatę graficzną.

W efekcie klient otrzymał oprogramowanie precyzyjnie dostosowane do jego wymagań. Wyjście od gotowego sklepu pozwoliło na utrzymanie kosztów w ryzach i skupienie się na ważnych dla biznesu sprawach, a nie wynajdowaniu koła na nowo. Osiągnęliśmy kompromis pomiędzy oprogramowaniem “z półki”, a systemem na zamówienie. Sklep, zgodnie z naszą filozofią, staraliśmy się uruchomić jak najszybciej na serwerze testowym, aby po konsultacjach z pracownikami PCStore uzyskać niezbędne informacje zwrotne. Dzięki takiemu trybowi pracy mieliśmy pewność, że to sklep dostosuje się do organizacji, a nie odwrotnie. Współpracę kontynuujemy, planując wraz z naszym klientem kolejne ciekawe funkcjonalności i możliwości rozwoju poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii.

Daliśmy z siebiewięcej

 • sklep internetowy
 • dostosowanie silnika sprzedaży
 • integracja z rozwiązaniami magazynowymi
 • optymalizacja procesów sprzedaży
 • integracja z Allegro
 • nowa identyfikacja graficzna

Opinia klientaReferencja

wilk

Z firmą Pidi współpracujemy praktycznie od samego początku. (…) Pozytywnie zaskakują nas Swoimi pomysłami oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Ogromną zaletą firmy jest elastyczność i umiejętność dostosowania rozwiązania, metod i trybu pracy do klienta. (…) Na pewno będziemy nadal wspólnie działać przy okazji kolejnych projektów, co polecam również innym.

Sebastian Wilk Współwłaściciel
PCStore
zobacz referencję »

WykorzystaneTechnologie

CSSHTMLjQueryMySQLPHPSOTE

Nasi klienci

 • Megiw sp. z o.o.
 • MiCOMP sp. z o. o.
 • E-COP sp. z o. o.
 • Triggo
 • Bez Paniki
 • SPOKEY sp. z.o.o